Blog

studio projektowania wnętrz / Blog  / Kolorowy akcent w mieszkaniu. Jak szybko zmienić kolorami wnętrze?

Kolorowy akcent w mieszkaniu. Jak szybko zmienić kolorami wnętrze?

Kolorowy akcent

jak przystroić mieszkanie

Żar leje się z nieba, lato w pełni. To dobry czas, żeby zainspirować się wakacyjną feerią i ożywić nasze wnętrza – bo kolorowo i słonecznie może być nie tylko za oknem. Przedstawiamy kilka prostych pomysłów na wprowadzenie kolorowych akcentów – z klasą i oryginalnie.

Płytki cementowe

Płytki cementowe bardzo dobrze nadają się do wprowadzenia kolorowych akcentów do pomieszczeń. Najczęściej zestawiane bywają z białą zabudową tworząc oryginalne i stylowe połączenie. Kojarzą się z egzotyką i podróżami – wzorami nawiązują do motywów marokańskich, portugalskich, ludowych – mogą więc wyrażać osobowość i zainteresowania właścicieli.

Można z nich układać całe powierzchnie lub tylko jej fragmenty, wszystko zależy od upodobań. Dobrze wyglądają wypełniając przestrzeń pomiędzy szafkami kuchennymi a blatem roboczym. Kolorowy akcent w mieszkaniu jest lepszy niż kolorowe ściany czy meble.

Tapicerowane meble

Innym pomysłem na ożywienie wnętrza jest ustawienie foteli z kolorowymi obiciami. Tapicerowany mebel świetnie sprawdzi się jako akcentprzykuwający uwagę.

W łatwy sposób można samemu odnowić stary fotel czy krzesło – wybór tkaniny jest zupełnie dowolny i uzależniony jedynie od upodobań mieszkańców.  Można też kupić gotowe wzorzyste fotele.

Lampy i abażury

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza – zawsze to powtarzamy. Tworzy odpowiedni charakter wnętrza nie tylko poprzez grę światłocieniem, ale w równym stopniu poprzez materiał z jakiego wykonane są lampy czy abażury. Mogą być zarówno niewidoczne na pierwszy rzut oka, jak i stanowić niebanalną ozdobę, a także być jasnym kolorowym akcentem w pomieszczeniu.

Sposobów może być jeszcze wiele: kolorowe poduszki, narzuty, zastawa stołowa – ogranicza nas jedynie kreatywność i zasada, że co za dużo – to niezdrowo.

Więc chodź, „pomaluj” swój świat 🙂

No Comments

Post a Comment