Blog

studio projektowania wnętrz / Blog  / Kolorowe meble z plastiku – hit czy kit?

Kolorowe meble z plastiku – hit czy kit?

Kolorowe meble z plastiku – hit czy kit?

W latach 60. kolorowe meble były niewątpliwym szykiem mody. Styl futurystyczny, który zaczął panować na wybiegach, obecny był także w mieszkaniach – zaczęto stosować tworzywa sztuczne, kolorowe materiały i nowoczesne formy, a niektóre sprzęty domowe zaczęły wyglądać jak wyposażenie statku kosmicznego.

Czy i dzisiaj mówimy „tak” stylistyce Pop?

Jak najbardziej! Kultowe już projekty plastikowych mebli to nierzadko szczyt marzeń kolekcjonerów i pasjonatów designu. Panton Chair wykonane z jednego kawałka plastiku czy kultowe Ghosty Philippe’a Starcka z poliwęglanu, to zdecydowane hity, które doceni każdy, kto choć trochę zna historię designu.

Tego rodzaju meble dobrze sprawdzą się jako dekoracyjne elementy w pomieszczeniu – nie musimy (a wręcz nie powinniśmy!) urządzać całego „plastikowego” mieszkania. Ciekawy efekt uzyskamy również jedynie zestawiając plastikowe meble z innymi elementami wyposażenia, np. przezroczyste krzesła z drewnianym solidnym stołem. Chcącym dodać nieco pikanterii do swoich czterech ścian, proponujemy serię krzeseł Him&Her, które inspirowane są pięknem ludzkiego ciała. Dodanie takiego mebla będzie także dobrym sposobem na wprowadzenie świeżości do obecnego wystroju w pomieszczeniu, bez konieczności robienia generalnego remontu.

No Comments

Post a Comment