PAŁAC NA WIDOKU czyli apartament Grzybowska

Studio projektowania wnętrz / PAŁAC NA WIDOKU czyli apartament Grzybowska

PAŁAC NA WIDOKU czyli apartament Grzybowska

Apartament Grzybowska

w sercu stolicy zapewnia wiele ekskluzywnych przyjemności, w tym panoramę na pięknie oświetlony Pałac Kultury. Projekt został nagrodzony prestiżową nagrodą European Property Award 2014/2015 i został doceniony nawet w Korei Południowej:) Projekt został wykonany dla przedsiębiorcy mieszkającego na południu Polski i często odwiedzającego stolicę.

Apartament Grzybowska jest efektem pracy nad 140 m2, które zamieniło się we wnętrze luksusowe, będące alternatywą dla bezosobowych pokoi hotelowych. Mieszkanie należy do biznesmena, który często odwiedza Warszawę w celach służbowych. Wytyczne były jasne: miało być komfortowo i wykwintnie. Niekoniecznie designersko – tutaj liczy się klasyka i funkcjonalność. Apartament w centrum miasta to jednocześnie zaciszne miejsce odpoczynku, jak i przedsionek wielkomiejskiej zabawy.

Ubranie wyobrażeń klienta o luksusie w konkretny kształt to temat przewodni wystroju. Aby to zrobić zdecydowaliśmy się zlikwidować konwencjonalny wąski przedpokój oraz ścianę oddzielającą salon od kuchni. Na uzyskanej w ten sposób powierzchni można było budować odpowiedni charakter wnętrza. Ogromne okna otwierają mieszkanie na podniebny taras oraz widok miasta i górującego nad nim Pałacu Kultury. To wszystko razem sprawia, że przestrzeń zaczyna odgrywać tu niezwykle ważną rolę.

Część dzienną otulają kolory kawy z mlekiem, brązu i bieli oraz ściany z polerowanego trawertynu. W tak przestronnym salonie doskonale prezentuje się skórzana sofa, która wraz z 60-calowym telewizorem tworzy prywatną, przytulną salę kinową. Aby wydobyć całe piękno zastosowanych materiałów, użyto odpowiedniego oświetlenia, które akcentuje niepowtarzalną fakturę i deseń materiałów. Smaku tej harmonii dodają ciemne meble i dodatki, takie jak efektowny czarny kryształowy żyrandol nad stołem w jadalni.

Trzeba było jednak wykazać się umiejętnością radzenia sobie w nietypowych sytuacjach, ponieważ znajdujący się w pokoju szyb kominowy nieco pokrzyżował plany. Dzięki kreatywnej pracy wykorzystaliśmy ten element jako zaletę i stworzyliśmy dekoracyjny geometryczny barek obudowany pojemnymi szafkami z lakierowanego MDFu, zresztą często podpatrywany i kopiowany przez innych naszych klientów.

 Niewątpliwą chlubą pana domu jest łazienka – pozornie surowa w wystroju, ozdobiona jest efektowną ścianą z ciepłego hiszpańskiego marmuru Emperador. Jeśli dodamy do tego wodoodporny telewizor, znajdziemy się w prawdziwie królewskich czterech ścianach.