Blog

studio projektowania wnętrz / Blog  / Przedpokój idealny.

Przedpokój idealny.

Przedpokój idealny

Przedpokój – słusznie zwany „wizytówką domu”. W końcu właśnie to pomieszczenie wraz z gospodarzami wita nas w domu. Warto więc poświęcić mu trochę więcej uwagi, nie tylko po to, żeby robić dobre wrażenie na gościach, ale też i po to, żeby wracając do mieszkania po całym dniu pracy móc spokojnie odetchnąć.

Jak to zrobić?

Po pierwsze – porządek! Kurtki i buty najlepiej schować w szafie, garderobie czy szufladzie – nie ma nic gorszego od potykania się o buty domowników. Warto zainwestować w pojemne schowki, które pomogą nam zachować ład. Na szczęście możliwości jest wiele, wszystko zależy od naszej wizji i chęci.

Aranżując przedpokój trzeba być uważnym na każdy wolny centymetr, który można wykorzystać. Oczywiście nie znaczy to, że trzeba go zagracić! Wręcz przeciwnie. Wąskie i płytkie szafki idealnie pomieszczą buty, a w dodatku łatwo znajdzie się dla nich miejsce. Wnękę można wykorzystać pod zabudowę szafy, a wolną przestrzeń pod siedziskiem na skrzynię mieszczącą najróżniejsze drobiazgi. W dodatku wystarczy czasem nieco wyżej podnieść wzrok żeby znaleźć idealne miejsce na półkę, a przestrzeń pod schodami to istna kopalnia miejsc, w których można zamontować schowki.

Można też zdecydować się na zlikwidowanie konwencjonalnego wąskiego przedpokoju, jeśli jest możliwa modyfikacja układu ścian. Ale nawet wtedy trzeba pamiętać o odpowiednim wygospodarowaniu miejsca na garderobę domowników.

Po drugie – oświetlenie. Dobrze dobrane oświetlenie jest kluczowe w każdym pomieszczeniu, ale to właśnie w korytarzu najczęściej musimy ratować się sztucznym źródłem światła. Dobrym rozwiązaniem są lampy LED, które zamontowane na styku ścian i podłogi czy sufitu dobrze rozświetlą pomieszczenie.

Po trzecie – detal. Często zdarza się to detal waży o atrakcyjności wystroju całego wnętrza. Pamiętamy o tym, że przedpokój, który  musi być przede wszystkim funkcjonalny – na zwykle małej przestrzeni nie można pomieścić zbyt wiele. Czasem trzeba postawić na akcent – wystarczy jeden atrakcyjny mebel, który przykuje wzrok i będzie stanowił o charakterze wnętrza. Może to być designerski stolik czy siedzisko, które będą zarówno funkcjonalne jak i ozdobne.

No Comments

Post a Comment