Blog

studio projektowania wnętrz / Blog  / Pokój kąpielowy.

Pokój kąpielowy.

Pokój kąpielowy.

Aranżując wnętrze nie zawsze możemy sobie pozwolić na przestronną łazienkę. Jeśli jednak metraż nam to pozwala, mamy możliwość urządzenia pokoju kąpielowego z prawdziwego zdarzenia. Mając do dyspozycji dużą powierzchnię nie musimy zastanawiać się czy wybrać prysznic czy wannę, jedną czy dwie umywalki. Nie ulegnijmy jednak pokusie upchania łazience wszystkiego co tylko przyjdzie nam do głowy.

Przestrzeń przede wszystkim. Nie musi to od razu oznaczać surowego minimalizmu, wytworne i jednocześnie przytulne wnętrza można też stworzyć zachowując umiar.

W każdej łazience, czy to dużej, czy małej podstawową zasadą (zaraz po dobrym oświetleniu) jest schowanie kosmetyków, szczoteczek do zębów i innych często niepotrzebnie eksponowanych przedmiotów do szafek i na półkach. Ważne jest więc aby zadbać o praktyczne schowki, w których pomieścimy wszystkie niezbędne kosmetyki i przybory.

Bardzo często pokoje kąpielowe uzupełniane są o sprzęty nie kojarzące nam się zazwyczaj z wystrojem łazienki. Znajdziemy tam barki na alkohole, lodówki a nawet telewizory i systemy audio. Jest to zupełnie usprawiedliwiony wybór – w końcu takie pomieszczenie przeznaczone jest przede wszystkim do relaksu. A poniżej – kilka inspiracji 🙂

No Comments

Post a Comment