Blog

studio projektowania wnętrz / Blog  / Pokój do pracy.

Pokój do pracy.

Pokój do pracy. Gabinet.

Kolor

Zależy m.in. od tego, jaki rodzaj pracy będziemy wykonywać w danym pomieszczeniu. Jeśli ma to być pokój do nauki, powinniśmy zastosować kolor, który będzie wpływał zarówno na koncentrację, jak i pobudzał nas do działania i ożywiał. Polecanymi kolorami są ciepłe, pastelowe odcienie żółtego i pomarańczowego. Można łączyć je z bielą., zastosujemy wtedy kolorowy akcent, który ożywi nasze pomieszczenie i umysł.

Sprzyjające skupieniu i pracy analitycznej są odcienie szarości. Nie bójmy się tego koloru – w palecie farb i tapet jest dużo odcieni ciepłych szarości, które wyglądają elegancko i z klasą. Oprócz szarości, zawsze można zastosować także klasyczne beże czy błękity.

Meble

Centrum każdego gabinetu stanowi biurko z wygodnym krzesłem. Warto zainwestować w solidne meble, bo odpowiednio dobrane (z miękkim oparciem o regulowanej wysokości i wychyleniu) to podstawa zdrowego kręgosłupa. Dobrze jest także pamiętać o odpowiednim ustawieniu poszczególnych mebli, tak aby zachować optymalne zdrowe dla wzroku odległości, np. do monitora powinniśmy mieć od 40 do 75 cm odległości. Dodatkowy wpływ na ustawienie mebli ma charakter naszej pracy. Jeśli spotykamy się z klientami musimy zadbać o dodatkowe wygodne miejsce do siedzenia czy stolik kawowy.

Oświetlenie

Do pomieszczenia przeznaczonego do pracy potrzebujemy szczególnie dobrego oświetlenia. Należy zadbać, żeby w ciągu dnia wpadało tam jak najwięcej światła naturalnego, a po zmierzchu odpowiednio doświetlić warsztat pracy. Powinno się zamontować kilka źródeł światła, tak żeby nie przemęczać wzroku. Poza punktowym oświetleniem samego biurka powinno się umieścić także i rozproszone światło, które dodatkowo rozjaśni pomieszczenie.

No Comments

Post a Comment