Blog

studio projektowania wnętrz / Blog  / Biokominki – nie ma dymu bez ognia.

Biokominki – nie ma dymu bez ognia.

Biokominki

Ale jest ogień bez dymu! Mowa o biokominkach ekologicznych, w których wykorzystuje się biopaliwa na bazie etanolu pochodzenia roślinnego. Ich główną zaletą jest brak konieczności podłączania do przewodów kominowych – dzięki czemu stają się w dowolny sposób mobilne – oraz to, że nie produkują dymu, sadzy ani popiołu.

Biokominki można je zainstalować zarówno w klasycznej obudowie kominkowej, jak i na półce czy we wnęce w ścianie, zarówno w pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni. Co więcej, urządzenia te są bardzo wydajne, i co nie mniej ważne, ekologiczne. Wszystko to sprawia, że stają się coraz bardziej popularne wśród designerów na całym świecie.

Ostatnio trafiliśmy na ciekawe projekty holenderskiego architekta, Roberta Kolenika, który wykorzystał w swoich projektach biokominki polskiej firmy Planika. Założyciele tej firmy, chcieli przenieść magię ognia, który uwodzi, hipnotyzuje i pobudza, do współczesnych wnętrz.

Polecamy Waszej uwadze także produkty firmy IM produkcja, która oferuje paleniska z przeznaczeniem na montaż w ogrodzie czy na tarasie. W ostatnich dniach jesień raczy nas swoim słonecznym obliczem, przyjemnie więc byłoby zasiąść przy kominku czy palenisku w ogrodzie i rozkoszować się tą złota porą roku 🙂

biokominki

No Comments

Post a Comment